Cegiełka - Wspomóż dzikie pszczoły

Cegiełka - Wspomóż dzikie pszczoły
Cegiełka - Wspomóż dzikie pszczoły
Symbol: dzikie pszczoły hotel
Dostępność: W magazynie
Cena: 2.46 PLN
Cena netto: 2.00 PLN
Ilość     lub   Do listy życzeń
Do porównania
- buduj z nami hotele dla dzikich pszczół i innych owadów zapylających
Dzicy zapylacze nie mają się gdzie podziać! Potrzebują hoteli, choćby skromnych. Wystarczą im kawałki drewna z wywierconymi dziurkami lub wiązki trzciny.
 
Są tam części wypełnione słomą, wiązki trzciny, potłuczone doniczki, szyszki, suche liście, kora i kawałki drewna z wywierconymi w nich tunelikami (patrz zdjęcia). Ale owadom przydadzą sie też małe hotele, łatwe do wykonania przy użyciu najprostszych materiałów. 
 
Owady zapylające to nie tylko udomowione pszczoły. Owoce i warzywa zawdzięczamy również ich dzikim kuzynkom, których w Polsce jest ponad 450 gatunków. Trzemiele, murarki i inni dzicy zapylacze, spotykają się z takimi samymi zagrożeniami jak pszczoły miodne. Szkodzą im pestycydy a monokulturowe uprawy pozbawiają terenów do żerowania. Miejska betonowa pustynia oraz dokładnie wysprzątane parki i ogrody nie zapewnają im schronienia. Dlatego tak ważne jest celowe tworzenie miejsc, w których mogą zamieszkać.
 
Większość  pszczelarzy czy ekologów w swoich staraniach dba przede wszystkim  o pszczołę miodną lecz zapomina o całej reszcie 450 gatunków pożytecznych zapylaczy. My natomiast wychodzimy z inicjatywą wsparcia tych małych społeczności gdyż są one niezbędną częscią ekosystemu. 
 
W ramach naszej akcji pragniemy budować hotele dla dzikich owadów zapylających i ustawiać je w miejscach gdzie poprzez duży stopień zurbanizowania trudno im jest znaleźć środowisko życia. 
 
Wspierając nasz projekt np. przy wykupieniu cegiełki i dorzucenia jej do zakupów wesprą Państwo budowę hoteli . Każdy kto wesprze , wykupi cegiełkę jeżeli sobie zażyczy znajdzie się na tablice sponsorów umieszczaną wraz z hotelem. W poczatkowych okresach planujemy zasiedlanie hoteli małymi koloniami pszczoły murarki ogrodowej, która jest pszczołą która nie żądli planujemy pozyskać, wejść we współpracę z właścicielami parków i skwerów, wspólnot mieszkaniowych, otwartych ogrodów działkowych i innych ogólnodostępnych terenów zielonych w miastach.
 
Budowanie hoteli będziemy realizować we współpracy z szkołami, przedszkolami budując w naszych najmłodszych poczucie odpowiedzialności oraz świadomość współistnienia . 
 
Tutaj mogą Państwo zobaczyć fotorelacje z naszych dzialań: https://www.facebook.com/media/set/?set=a.422898767884598.1073741827.114529392054872&type=1
 
  Każda firma , osoba prywatna która pomoże nam w realizacji projektu w sposób znaczny zostanie wypromowana , zareklamowana na naszym profilu Fb oraz google plus. Istnieje również możliwość zakupu gotowych hoteli i zaadaptowania ich na swój sposób tutaj:

Napisz recenzję

Twoje imię


Twoja recenzja Notatka: HTML niedozwolony!

Ocena Negatywna           Pozytywna

Przepisz kod z obrazkaMiody - Pasieka Dziki Miód, sklep © 2018, Oprogramowanie sklepu OpenCart PL